přirozené početíPlánujete miminko, ale delší dobu se Vám nedaří počít? Pokud toužíte po dítěti, měli byste zkusit dodržet některé zásady, které mohou zvýšit přirozené početí.

Máte pocit, že snaha o miminko je nekonečná a že už to nevydržíte? Nemusíte hned myslet na asistovanou reprodukci. Zkuste dodržovat pár rad, díky kterým se může početí tolik vytouženého potomka zadařit.
Jedním z faktorů, který ovlivňuje plodnost, je věk budoucích rodičů. V dnešní době se věková hranice pro početí dítěte stále posouvá výš a výš. Priority mladých jsou cestování, kariéra a až posléze početí dítěte. Pak se ale nestačí pár divit, že početí nejde až tak lehko.

Jak podpořit snahu o přirozené početí?

Pokud se Vám nedaří počít miminko zcela přirozeně, pak vyzkoušejte následující typy, které mohou pomoci v otěhotnění.

Udržování se v dobré kondici, žít zdravě

Přirozený pohyb prospívá celkovému zdravotnímu stavu, proto dbejte na přiměřené sportování. Nemáme na mysli, aby se z vás stali vrcholoví sportovci - to může být spíše na škodu.
Dále se co nejvíce vyhýbejte podléhání stresu. Stres je klíčový faktor, který může negativně ovlivnit přirozené početí.

Zdravá a vyvážená strava

Nejen u ženy, ale i u muže je potřeba se zaměřit na vyváženou a pestrou stravu. Omezte pití alkoholu ve větším množství. Občasná sklenka vína nebo malé pivo po obědě samozřejmě nevadí.
V žádném případě neužívejte potravinové doplňky, které obsahují anabolika či jiné hormonální přípravky, které Vám pomohou zvýšit svalovou hmotu. Doporučujeme poradit se se svým lékařem, jaké jsou vhodné potravinové doplňky, ať už jde o vitamíny či přírodní preparáty podporující otěhotnění.

Účinná prevence neplodnosti

Mužskou neplodnost můžete pravidelně hlídat, a to včasnou a stálou kontrolou urologem, který Vám může doporučit racionální postupy.

NEKUŘTE a omezte příjem kofeinu

Toto doporučení se týká opět obou partnerů. Požívání nikotinu negativně ovlivňuje nejen plodnost, ale i vaše zdraví i zdraví případně počatého miminka.
Tabák, alkohol i drogy poškozují tvorbu spermií, proto na to před konzumací vždy myslete!

Nenosit upnuté prádlo

Je všeobecně známé, že mužům škodí nošení upnutého spodního prádla nebo kalhot. Dejte pozor také na teplé koupele i horký notebook v klíně.

Stále se Vám nedaří počít přirozeně?

Nevěšte hlavu na hřebík. V dnešní době je asistovaná reprodukce v takovém stádiu, že dokáže pomoci mnoha přirozeně "neplodným" párům. I Vy se určitě dočkáte miminka!

Hellspy

Mrkněte taky na...