Těhotenství

Rady a tipy, jak přežít všechny příznaky těhotenství a rozpoznat včas problémy, a celkově jak si užít si těhotenství ve zdraví a připravit se na příchod miminka.

porod

Jste v radostném očekávání a blíží se porod vašeho miminka? Zvažujete různé možnosti porodu, protože klasický porod, který znáte z vyprávění od kamarádek, se vám zrovna nezamlouvá? Jaké jsou vůbec možnosti porodů?

Číst dál...

ivfToužíte po miminku a stále se Vám nedaří otěhotnět? Mít dítě je obrovský dar, a to si většina lidí, kteří otěhotní přirozeně, ani moc neuvědomuje.
Díky medicíně, která je v dnešní době na perfektní úrovni už ale nemusíte přemýšlet o životě bez dětí! Proberte se svým gynekologem možnosti a způsoby otěhotnění pomocí medicíny a uvidíte, že Vám bude hned lépe.

Jednou ze základních metod otěhotnění je mimotělní oplodnění neboli IVF. Umělé oplodnění spočívá v tom, že vajíčko je spermií oplodněno mimo tělo ženy.

Číst dál...

nespavost v těhotenstvíZjistila jste, že z Vás bude maminka? Je to ta nejkrásnější zpráva ve Vašem životě. Být maminkou je úžasná role v životě ženy, než se z Vás stane ale maminka, čeká Vás 9 měsíců těhotenství. Říká se, že těhotenství je to nejhezčí období v životě ženy.

Číst dál...

přirozené početíPlánujete miminko, ale delší dobu se Vám nedaří počít? Pokud toužíte po dítěti, měli byste zkusit dodržet některé zásady, které mohou zvýšit přirozené početí.

Máte pocit, že snaha o miminko je nekonečná a že už to nevydržíte? Nemusíte hned myslet na asistovanou reprodukci. Zkuste dodržovat pár rad, díky kterým se může početí tolik vytouženého potomka zadařit.
Jedním z faktorů, který ovlivňuje plodnost, je věk budoucích rodičů. V dnešní době se věková hranice pro početí dítěte stále posouvá výš a výš. Priority mladých jsou cestování, kariéra a až posléze početí dítěte. Pak se ale nestačí pár divit, že početí nejde až tak lehko.

Číst dál...

těhotenství

Blíží se Vám termín porodu a bojíte se, že nepoznáte, jestli už máte vyrazit do porodnice nebo jde jen o planý poplach? V tomto článku se dozvíte, jak rozpoznat příznaky počínajícího porodu od tzv. poslíčků (braxtonovy-hicksovy kontrakce).

Přišla jste právě od gynekologa nebo z kontroly v porodnici a řekli Vám, že to ještě nevypadá? Bohužel ani na to se nemůžete spolehnout. Jsou známé případy, kdy ženám praskla voda pár hodin poté, co jim gynekolog řekl, že porod se ještě nechystá. Stejně tak jsou známé případy, kdy doktor řekl, že to bude každým dnem, protože se začala žena otevírat, a pak stejně přenášela.

Číst dál...

zamlklé těhotenství

Dlouho jsem přemýšlela, jestli vůbec budu schopná o tomto tématu někdy mluvit. Zamlklé těhotenství je v životě ženy jednou z těch nejhorších diagnóz. A kdo za sebou zamlklé těhotenství má, dá mi zajisté za pravdu!

Moje kamarádka, Petra Procházková, je majitelkou blogu Bizy-bee.com, který ráda navštěvuji, protože se v něm dozvím spoustu užitečných rad a tipů, a to nejen jako maminka. I díky tomu jsem se rozhodla o zamlklém těhotenství a následné revizi dělohy mluvit.
Vím, že rozhodně nejsem sama, kdo si tímto těžkým obdobím prošel, a proto ráda pomůžu těm čtenářkám, které mají zamlklé těhotenství a revizi dělohy čerstvě za sebou.

Číst dál...

těhotenství vitamín A

Jste těhotná nebo těhotenství plánujete a zaslechla jste, že byste v těhotenství neměla jíst játra a užívat vitamín A? Zajímá vás proč a jaké množství vitamínu A je vůbec pro těhotné ženy nebezpečné a jaké naopak bezpečné?

V tomto článku se dozvíte více o vitamínu A (retinolu a karotenoidech), jaké jsou zdroje vitamínu A a doporučené denní dávky nejen pro těhotné. Dále pak se dozvíte, jaké jsou příznaky nedostatku a předávkování vitamínem A. V závěru se pak dozvíte vše, co potřebují těhotné ženy vědět o vitamínu A a jeho vlivu na těhotenství.

Číst dál...

porod do vodyV dnešní době má rodička právo se rozhodnout předem, jakým způsobem a kde chce rodit svého potomka. Tedy i rozhodnout se pro přirozený porod do vody, pokud to porodnice dovolují a mají-li i dostatečné vybavení, a také speciálně vyškolené porodníky.

Číst dál...

Chystáte se otěhotnět, nebo jste právě zjistila tu radostnou novinu, že jste těhotná, a doslechla jste se, že by se měla v těhotenství brát kyselina listová? Pak vás určitě bude zajímat, proč je kyselina listová v těhotenství tolik důležitá, kolik byste jí měla brát a kdy začít s jejím užíváním. V tomto článku najdete souhrn těch nejdůležitějších informací o užívání kyseliny listové v těhotenství a před otěhotněním.

Číst dál...

porod domaNa téma domácích porodů se vedou mezi propagátory a odpůrci diskuze už dlouhá léta.

Porod doma je porod, který na základě svobodné vůle a přesvědčení ženy proběhne v jejím domě v doprovodu porodní asistentky.

Podmínkou porodu doma je absolutní zdraví těhotné, normální průběh těhotenství, porod nastalý v termínu a probíhající normálně.

Dovolili jsme si vám sem vypsat několik pro a proti, která k porodu doma patří.

Číst dál...

tehotna zena prujem

Obecně lze říci že, těhotné ženy inklinují spíše k zácpě než k průjmu. Přesto je několik příčin, které vedou k průjmům v těhotenství.

V tomto článku se dozvíte více o příčinách průjmu v těhotenství, jak jej léčit, co jíst při průjmech, a jaké představuje riziko pro vaše nenarozené miminko.

Číst dál...