Fajitas, to je rychlý oběd se zaručeným úspěchem. Když si naložíte maso den předem, je o to chutnější. Já osobně používám na maso kreolské koření, což je směs několika koření se solí a sušeným česnekem, ale ať už ho použijete na cokoliv, výsledek je super. Tortilly dnes dostanete běžně v supermarketech od různých výrobců. Prodávají se i v různých velikostech, já používám ty menší od Vitany, kde je 8 kousků, na osobu pak vyjdou 2 tortilly a máte oběď pro 4 lidi.

INGREDIENCE:

6 tortil
3 kuřecí prsa
2 cibule
6 barevných paprik
kysaná smetana

V restauraci Havana v Brně, kam na fajitas rádi chodíme, je podávají ještě s kysanou smetanou a avokádovým pyré. Funguje to tak, že si tortillu nejdřív natřete kysanou smetanou a avokádovým pyré, na to dáte maso a torillu přeložíte. Jíst se může rukama nebo příborem.

POSTUP:

1. kuřecí maso nakrájíme na dlouhé pruhy, marinujeme ve směsi kreolského nebo grilovacího koření s olivovým olejem a necháme nejlépe přes noc odležet.

2. cibuli a papriky očistíme a nakrájíme na dlouhé silné pruhy

3. marinované kuřecí maso opečeme na oleji společně s nakrájenými paprikami a cibulí. Nedusíme, zelenina by měla zůstat křupavá. 

4. tortilly ohřejeme buď krátce na rozehřáté pánvi (2 až 3 minuty) nebo ve více kusech zabalené v alobalu v troubě (5 až 10 minut na 200°C)

5. Tortilly potřeme kysanou smetanou a do nich vložíme maso s cibulí a paprikami.

TIP! V Havaně do nich dávají ještě žlutý meloun, dodá to jemně nasládlou chuť a je to fakt mňamka.

Mrkněte taky na...