Tenhle recept na hráškovou polévku mě napadl minulý čtvrtek.

Není to klasická hrachová polévka, kde si musíte předem namáčet hrách, a pak jste z ní ještě týden nadmutí.

Moje hrášková polévka je z mraženého (příp. čerstvého) zeleného hrášku, její příprava trvá cca půl hodiny, chutná výborně, příprava je jednoduchá a nezatočí s vaším zažíváním.

6 porcí

Doba přípravy: 30 minut

 

 

 

 

INGREDIENCE:

400 g mraženého zeleného hrášku

1 střední cibule

1,25 l vody

5 - 7 dkg libovější anglické slaniny

100 ml smetany (12%)

2 rohlíky

kousek másla

1 stroužek česneku

instantní jíška (případně připravená z másla a hladké mouky)

POSTUP:

Na polovině toho kousku másla lehce osmahneme na jemno nakrájenou cibulku (ale jen aby zesklovatěla, nesmí zhnědnout) s na drobno nakrájenou anglickou slaninkou. Vytáhneme si z ledničky smetanu, aby pak nebyla moc studená, a nesrazila se po přidání do horké polévky.

Mražený hrášek propláchneme v cedníku teplou vodou, abychom z něj dostali led, který by zkazil chuť. Dáme si stranou tak půl hrnečku hrášku na ozdobu.

Cibulku a slaninu zalijeme vařící vodou a přidáme hrášek. Osolíme, trochu opepříme (můžeme přidat malou lžičku podravky). Vaříme cca 20 minut.

Mezitím si nachystáme krutonky. Rohlíky nakrájíme na drobné kostičky a dáme sušit do trouby při 100 C (cca 10 minut). Mezitím si na másle osmahneme najemno nakrájený (ne lisovaný) česnek (opět jen aby zesklovatěl, a ne zhnědnul). Vysušené krutonky ještě rychle osmahneme na pánvičce s česnekovým máslem.

Uvařenou polévku rozmixujeme mixérem se smetanou. Vložíme zpět do hrnce, zahustíme trochou jíšky a přidáme zbytek hrášku z hrnečku.

Podáváme s česnekovými krutonky.

Dobrou chuť!

 


Další recepty na Bizy-bee.com

Recept na anglickou frittatu

Recept na Ratatouille

Recept na těstovinový salát s kuřecím masem

Recept na citrónové kuře

Recept na salát Caesar

Mrkněte taky na...