Možná se Vám tak jako mně stalo, že jste od návštěvy dostali flašku whisky, kterou nepijete, ale o to víc Vám chutná její dámská varianta - likér Baileys.  Neboj Macku, nemluvím o té Ballantines, co jsme od Vás dostali minule...to je trochu drahá surovina na domácí likér :-)

Já sama jsem jeho velkou přiznivkyní, a tak jsem se rozhodla, že nenechám whisky zahálet ve špajzu, a udělám si domácí variantu tohoto výborného alkoholického nápoje. Dělají se sice i jeho varianty z rumu, ale jelikož i pravé Baileys je z whisky a smetany, věřím, že i tato varianta s použitím whisky bude jeho věrnější kopií.

V tomto článku tedy najdete jednoduchý recept, jak si z whisky nebo rumu udělat vynikající domácí likér s chutí podobající se Baileys.

 

 

INGREDIENCE:

0.5 litru whisky (případně rumu)

0.5 litru mléka

2 plechovky slazeného kondenzovaného mléka

1 mandlový pudink

3 lžíce cukru

POSTUP:

Neotevřené plechovky slazeného kondenzovaného mléka vložíme do kastrolu s vodou, tak aby byly potopené a vaříme 2 hodiny.

Po dvou hodinách je vyjmeme a necháme vychladnout. Mezitím si uvaříme pudink stadardním způsobem, který najdete na zadní straně každého pudinku. Po uvaření občas zamícháme, aby se neudělal škraloup. Otevřeme plechovky a obsah vložíme do mixeru, přidáme pudink a začneme šlehat, přiléváme whisky a ochutnáváme. (Bacha, aby nám po tom ochutnávání ještě něco zůstalo :-)

Varianta s rumem je sice levnější, ale není tak jemná.

Necháme co nejdéle odležet....když nevydržíme, co se dá dělat, uvaříme si další :)

Podáváme vychlazené s kostkou ledu.

Mrkněte taky na...