mindok schovej a najdi safariTentokrát jsme pro Vás otestovaly hlavolam - hru Safari schovej & najdi od společnosti Mindok. Hra Safari schovej a najdi ze série SMART her je na trhu v ČR již od roku 2009 a jejím autorem je Raf Peeters. Ačkoliv je určená dětem od 7 let, zábavu si s ní užijí i děti mladší a dospělí.

Kategorie: logické, smart hry, hlavolamy
Počet hráčů: 1
Věková kategorie: od 7 let
Délka hry: cca 5 minut (dle náročnosti a šikovnosti dítěte)

Princip hry Mindok: Safari schovej a najdi

Hráč musí na desku, která je rozdělená na 4 sektory umístit 4 herní dílky (do každé sekce pasuje jeden) tak, aby zůstala vidět jen zvířata, která jsou uvedená v zadání (např. u jednodušších verzi jen lvi, jen sloni atd., nebo u složitějších variant 3 lvi, 4 antilopy atd.). Na počtu zvířátek v jednotlivých sekcích nezáleží, důležitý je celkový počet vs zadání.

Každé zadání má stovky možností, ale jen jedno správné řešení, které najdete na druhé straně zadání.

Galerie

Na co je zaměřena hra Mindok: Safari schovej a najdi?

Tato hra, hlavolam nebo rébus podporuje rozvoj logického myšlení a prostorové představivosti. U menších dětí může rozvíjet i jemnou motoriku a další schopnosti.

Ukázka hry s hlavolamem Mindok: Safari schovej a najdi

Nejjednodušší zadání

Úkolem je zakrýt všechna zbývající zvířátka tak, aby byli vidět jen lvi.

O něco složitější zadání

Úkolem je zakrýt všechna zbývající zvířátka tak, aby byli vidět jen 3 nosorožci a 4 zebry.

Recenze hry Mindok: Schovej a najdi Safari

Tato hra není první hrou tohoto typu v naší domácnosti, a stejně jako její předchůdci (Tučňáci na ledu, Anakonda, Ubongo Junior) sklidila velké nadšení. Líbila se jak naší téměř pětileté Karolínce, tak její dvouleté sestřičce Mariánce, která nutně musí dělat všechno, co Kája.

Kája hned po rozbalení najela na zadání a začala od jednodušších verzí až se dostala k verzi 16, kde už jsem ji zastavila, aby se šla najíst. Z počátku jsme si u složitějších zadání nebyly jisté, jestli záleží i na rozložení zvířat na desce (návody nečteme :-), ale pohledem na řešení nám došlo, že jde hlavně o počet. V průměru jedna hra trvá 5letému dítěti kolem jedné minuty, ale na chvíli ho to zabaví :-)

Když se Kája nabažila, pustila ke hře i mladší sestřičku Máju. Ta nejdřív zkoušela sama různě natáčet dílky a umísťovat je na herní desku, a poté jsme si spolu zahrály na schovávanou. Mariánku bavila hra "Kde je zebra?" "Tady je!". Takovou hrou můžete procvičit paměť menších dětí. Ještě menší děti se na ní mohou naučit zvířata z Afriky, barvy nebo jen zkoušet jemnou motoriku při umísťování dílků do sekcí. Doporučuji však raději hru pod dozorem. Mariánce se v roce a půl podařilo rozlámat tučňáky na ledu...:/

Celkově se nám hra moc líbila a vyhráli si s ní nejen děti. Díky tomu, že je hrací deska v podstatě krabička s víkem, můžete do ní hrací dílky schovat a předejít tak jejich ztrátě. Dílky mi trochu připomněly otáčecí šifrovací klíč ze skauta. Složitější zadání zaberou chvíli i dospělému, takže pokud se nechcete nudit na dlouhých cestách autem, určitě tuto hru doporučuji. A když už budete mít všechno vyřešené, můžete si dokoupit ke hře rozšíření a začít nanovo :-)

Hodnocení: 90 %

Klady:
+ kvalitní provedení hry
+ vhodné i pro malé děti
+ přenosné uzavíratelné balení na cesty
+ jen tak vás neomrzí
+ možnosti dokoupení rozšíření
+ 4 obtížnosti
+ pěkné barvy a kresby zvířat
+ rozvíjí prostorové vnímání

Zápory:
- řešení hned na druhé straně zadání

Další testované hry a hračky

Mrkněte taky na...