V tomto článku se dozvíte jak si snadno a rychle změníte obrázek na ploše svého počítače. Možná už to dávno umíte a v tom případě nemusíte tento článek vůbec číst, ale možná ani vy nevíte všechno, co se dá s takovým obrázkem na ploše dělat.

Možná si umíte dát obrázek na plochu, ale zdá se Vám, že je pak ošklivě rozpláclý, nebo se z nepochopitelného důvodu několikrát vedle sebe opakuje, nebo se dokonce scvrknul doprostředka, a vy jste ho přece chtěli mít přes celou plochu.

Pak je tento článek určen přímo Vám. Najdete v něm jednoduchý návod s obrázky, popisující jak si nastavit nebo změnit tapetu na Vaší ploše.

Návod jak si nastavit tapetu na plochu:

1. Klikněte pravým tlačítkem myši kdekoliv na ploše Vašeho počítače, a když se objeví následující menu, vyberte možnost "Vlastnosti".

plocha vlastnosti

2. V horní části okna se přepněte do záložky "Plocha" a klikněte na tlačítko "Procházet".

Plocha prochazet

3. Najděte na svém počítači obrázek, který si chcete nastavit jako tapetu na svém počítači, klikněte na něj až se jeho název objeví v poli název souboru, a pak klikněte na tlačítko "Otevřít".

Soubor otevrit

4. Vyberte si jak chcete, aby tapeta na Vašem počítači ukazovala a klikněte a tlačítko "Použít". Okamžite uvidíte náhled, jak to bude vypadat a můžete si případně zvolit jinou pozici. 

Pozice pouzit

5. Pokud budete spokojeni s tím, jak to vypadá, klikněte na tlačítko "OK" a máte hotovo!

Spokojeni? Ne? Pokud to pořád není ono, může to mít několik důvodů:

Je obrázek příšerně roztažený, jakoby kostičkovaný?

Zřejmě jste se pokusili použít jako tapetu příliš malý obrázek. Můžete zkusit zvolit pozici "Na střed", ale pokud se Vám to ani potom nebude líbit, zkuste si vybrat větší obrázek.

Je obrázek divně sražený?

Je možné, že jste použili obrázek, který má jiný poměr stran, než Váš monitor. K tom dochází hlavně když máte širokoúhlý monitor a obrázek je klasický obrázek z foťáku, který fotí 4:3. V takovém případě musíte obrázek oříznout, aby odpovídal poměr rozlišení Vašeho monitoru. Jak? To si povíme někdy příště.

Vidíte celý obrázek a ještě další kousek z něho?

Zvolili jste i pozici vedle sebe. Zkuste některou z dalších dvou dostupných pozic - Na střed nebo Roztáhnout a vyberte si, která z nich bude vypadat lépe.

Pomohl Vám můj návod? Nebo máte ještě nějaké otázky? Klidně je vložte do komentáře k tomuto článku.

Příště si povíme něco o úpravách fotek...


Další užitečné rady

IM ToolPack - program zdarma, který vám usnadní komunikaci


Další užitečné návody

Jak převést video ve formátu MOV na AVI?

Jak otočit/rotovat video?

Jak otočit/rotovat video?

IM ToolPack - program, který vám usnadní komunikaci

 

Jak si změnit tapetu na ploše?

Jak si změnit domovskou stránku?

Mrkněte taky na...