Pokud máte nějakou tu dioptrii jako já a nemůžete najít brýle, které by sedly k vašemu obličeji, pak jste zřejmě již dospěli ke stejnému názoru jako já – že nejlepší brýle jsou kontaktní čočky.

Bez nadsázky mohu prohlásit, že kontaktní čočky převrátily můj svět naruby. Začala jsem je nosit v prváku na vysoké a od té doby jsem jich už pár vyzkoušela – začínala jsem čtrnáctidenními kontaktními čočkami Acuvue od Johnson & Johnson, pak jsem kvůli ceně přešla na měsíční kontaktní čočky Surevue, také od Johnson & Johnson, vyzkoušela jsem i barevné a tónovací kontaktní čočky od Focusu, ale ve finále jsem se zase vrátila ke kontaktním čočkám Surevue.

Co mě vždycky trochu vadilo byla jejich vysoká cena v optikách. Balení kontaktních čoček Surevue od Johnson & Johnson na tři měsíce vyšlo na 1050 Kč. Což bylo a je pro studentku docela dost.

Když jsem byla v létě na studentském pracovním pobytu ve Spojených státech, zjistila jsem, že tam jsou kontaktní čočky o hodně levnější. Jenže když jsem se pak dívala po amerických eshopech odsud, nebylo to až tak výhodné, když se k tomu připočetlo poštovné.

Kde sehnat v ČR levné kontaktní čočky?

Tak jsem hledala dál, a našla jsem dva internetové obchody v tuzemsku, kde mají levné kontaktní čočky: www.vasecocky.cz a www.cockovnik.cz, které prodávají kontaktní čočky, roztoky, oční kapky, pouzdra nejen od Johnson & Johnson, Bausch & Lob, Cooper Vision, MaxVUE, Wilens, ale I CIBA Vision, která se mi výborně osvědčila se svým roztokem AO Sept, který je vhodný pro citlivé oči jako mám já, protože neobsahuje konzervační látky, na které mám alergii.

Na www.vasecocky.cz vyjde tříměsíční balení čoček Surevue na 665 Kč, resp, 612 Kč, protože už na druhý nákup dostanu 3% slevu. Navíc si je můžu vyzvednout osobně, protože mají výdejní místa v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě. Pokud nejste ani z jednoho výše uvedeného místa, pošlou vám je poštou, a při platbě předem je dokonce levnější poštovné, u objednávky do 1 600 Kč je poštovné 49 Kč, a nad tuhle cenu je poštovné zdarma

www.cockovnik.cz je ještě o něco levnější, tam seženu kontaktní čočky Surevue za 599 Kč. Ale nevím, jak to vychází u ostatních čoček, chce se to podívat. Výdejní místa mají ve stejných místech a poštovné také od 1600 Kč zdarma.

Takže pokud se vám už nechce kupovat drahé kontaktní čočky, mrkněte na www.vasecocky.cz nebo na www.cockovnik.cz a ušetříte. Nepotřebujete nic víc, než znát svoje dioptrie, zakřivení a průměr, který vám změřili při první aplikaci čoček.

Mrkněte taky na...