Po tom, co jsem se všechno dočetla o plastech a jejich vlivu na zdraví dětí, obzvláště těch nejmenších, jsme se rozhodli, že budeme pro naši Karolínku kupovat především dřevěné hračky.

Jestli jste byli někdy v obchodě s dřevěnými hračkami, určitě vás vyděsila jejich vysoká cena oproti plastovým hračkám. Ono co si budeme vykládat, většina plastových hraček pochází z Číny, a levná pracovní síla dělá své. Tak jsme s přítelem trochu pohledali, a našli jsme na Internetu eshop s velkým výběrem dřevěných hraček AlexToys.cz za ceny, které nás příjemně překvapily. Chvílemi jsme si připadali jak děti v cukrárně před pultíkem se sladkostmi, protože jsme nevěděli, co si vybrat dřív.

 dřevěná hrazdaNa AlexToys.cz jsme našli nejen hračky pro nejmenší, ale i didaktické, hudební, výtvarné, do vany, kreativní a mimo jiné je tu i sekce "Hračky pro dospělé", která se může hodit, když potřebujete koupit nějaký dárek kamarádům, kolegům, nebo si prostě jen udělat radost doma ;-).

Když začala Kája uchopovat věci, pořídili jsme tuhle krásnou dřevěnou hrací hrazdu na hrací deku. Vyhrála si s ní neskutečně a člověk se nemusel obávat, když něco strčila do pusy, že by v tom byly ftaláty, nebo nějaká jiná chemie, protože všechny dřevěné hračky u AlexToys.cz mají certifikaci bezpečnosti použitých materiálů.

Dřevěná hudební sadaKdyž jí bylo 7 měsíců, oblíbila si tuhle hudební sadu s tamburínou, rumba koulemi, činely, xylofonem a rolničkami. Čili čím větší randál hračka dokáže udělat, tím větší z ní má radost. Výhodou u téhle dřevěné sady je, že nežere baterky a vyhraje si s ní i později, až bude rozvíjet svůj smysl pro rytmus.

Dřevěný didaktický vozíkTeď, když se začala stavět, rozhodli jsme se pořídit jí tohle úžasné chodítko a didaktický vozík v jednom.

Líbil se nám protože má dostatečně široké madlo, aby se Kája pěkně chytla, když ho bude tlačit před sebou, že je dost stabilní, aby ho na sebe nepřevrhla, a jelikož má na sobě i z jedné strany hodiny, černou tabuli, otáčivé kostky, labyrint a vhazovačku tvarů, tak jsme vlastně pořídili několik hraček v jednom, a věříme, že jí ještě nějakou dobu zabaví.

Až se nebudeme bát, že spolkne křídu (protože teď je v tom období, kdy musí všechno ochutnat), tak si bude moct kreslit na tabuli, učit se s ním čas, barvy, čísla a nevím co ještě. 

Hledáte inspiraci na vánoční dárky pro děti?

Zkuste si vybrat z široké nabídky hraček pro děti různého věku na AlexToys.cz, kde najdete:

Nákup hraček se slevou 25%

Tento víkend probíhá na AlexToys.cz akce s časopisem Maminka, během které získáte na celý nákup slevu 25%.

My jsme toho využili a nakoupili Ježíška i pro naše neteřinky a synovce. Od 2 499 Kč je totiž poštovné zdarma, tak proč toho nevyužít, že jo?

Takže pokud ještě nemáte nakoupené vánoční dárky pro vaše děti, doporučuju mrknout se do tohoto super eshopu s hračkami a určitě si vyberete.

Mrkněte taky na...