Už se vám při komunikaci přes internet stalo, že jste se s tím druhým zaboha nemohli dohodnout, protože jste neměli jak mu rychle a snadno ukázat, co máte právě na mysli?

Určitě ano - ať už komunikujete přes email, komunikační program jako je ICQ, Skype, MSN Messenger nebo jakýkoliv jiný, nebo chcete někomu něco vysvětlit na fóru, Facebooku apod., mám pro vás program, který je zdarma a není to virus ani spyware, a umožní vám pár kliky přidat do vaší zprávy obrázek, na kterém jednoduše zvýrazníte věc, kterou chcete tomu druhému ukázat.

Já sama tento prográmek používám už nějakou dobu celkem úspěšně, když chci třeba na dálku mamce nebo sestřence vysvětlit, co má jak udělat na počítači, když jim něco nefunguje, ale i když jim chci ukázat něco na webové stránce a ony to nemůžou najít podle mého slovního popisu.

 

Co je to IM ToolPack?

Jak jsem již uvedla, IM ToolPack je program, který je zdarma, vyvíjený v České Republice, prozatím jen v angličtině, který vám umožní jednoduše vytvářet obrázky /tzv. screenshoty/, na kterých zvýrazníte např. zakroužkováním, šipkou, barevně, textem a pod., konkrétní věc, a tím tomu druhému dáte jasně najevo, o co vám jde.

IM ToolPack Takový screenshot může vypadat třeba takto:

 Na tomto screenshotu třeba ukážete někomu, jak se dostat ve Windows do Nastavení. A pak můžete pokračovat dalšími a naznačit, kde má na co kliknout, aby si třeba odinstaloval nějaký program apod.

Odkaz na takovýto obrázek vytvořený pomocí programu IM ToolPack pak můžete jednoduše poslat emailem, nebo ho vložit do zprávy v ICQ nebo jiného kecálka, nebo dokonce i do textového políčka ve fóru nebo do komentáře nebo statusu na Facebooku. U programů, se kterými umí IM ToolPack pracovat přímo na to máte dokonce ikonku, na kterou stačí po vytvoření screenshotu kliknout a on už ho sám vloží automaticky. Jinak stačí jen kliknout a odkaz na takový obrázek se vám zkopíruje do schránky a pak stačí jen kliknout do místa, kam ho chcete vložit /emailu, zprávy, fóra, facebooku/ a stisknout Ctrl+V nebo vybrat přes myš možnost "Vložit".

Co umí IM ToolPack?

IM ToolPack umí:

 • dělat výřezy ze screenshotů,
  které uděláte stisknutím kláves alt+Prt Sc /na stejné klávese jako Insert/. Takže už nemusíte posílat obrázky celé obrazovky nebo okna, když chcete ukázat jen jeho část.IM ToolPack

 • zvýraznit vybranou část na obrázku
  např. zakroužkovat text, přidat šipku ukazující na vybranou část obrázku, apod.IM ToolPack

 • doplnit do obrázku text,
  abyste už nemuseli nic víc říct - čili jeden obrázek je za tisíc slov.IM ToolPack

 • Upravený obrázek uložit na počítač nebo poslat dál
  v emailu, zprávě přes ICQ, Skype nebo jiný kecálek, nebo vložit do fóra nebo na Facebook.IM ToolPack

 • kontrolovat pravopis v angličtině
  takže se nemusíte bát, že se ztrapníte, když někomu píšete email, zprávu nebo na fóru nebo Facebooku v angličtině.
 • upozornit vás na nebezpečné odkazy ve výsledcích hledání
  na Googlu, Yahoo! a jiných vyhledávačích, takže se nemusíte bát, že vlezete na webovky, které nakazí váš počítač viry apod.

Kde se dá IM ToolPack stáhnout?

IM ToolPack si můžete stáhnout buďto přímo na jeho oficiálních webových stránkách www.imtoolpack.com nebo klikněte zde.

Jak si nainstaluju IM ToolPack?

Instalace je poměrně jednoduchá, pokud neumíte anglicky, postupujte podle těchto instrukcí:

1. Stáhněte si instalační soubor s příponou .exe k sobě na počítač a zapamatujte si, kam jste ho uložili.

2. Klikněte dvakrát na ikonu IMToolPack.exe nebo na něj klikněte pravým tlačítkem myši a dejte "Otevřít".

3. Klikněte na tlačítko "Spustit".

4. Klikněte na tlačítko "Next".

5. Klikněte na tlačítko "Agree & Install >".

IM ToolPack6.  Klikněte na tlačítko "Next". Pokud si chcete přidat ikonku pro rychlý přístup k programu i do webového prohlížeče Internet Explorer. Nainstaluje se vám tím lišta Crawler, která je něco jako Google Toolbar - má vyhledávací políčko a tlačítko s foťákem, kterým spustíte IM ToolPack. Pokud nepoužíváte Internet Explorer, nebo chcete spouštět program jinak, můžete si políčko "Enable Crawler Toolbar for IM ToolPack" odškrtnout a pak kliknout na "Next". IM ToolPack vám bude fungovat i bez lišty Crawler. Já osobně ji používám, protože má i spoustu dalších super funkcí. Kdyby vás zajímalo jakých, můžete se mrknout na webové stránky Crawler Toolbaru.

 7. Klikněte na tlačítko "Next". Opět, pokud nechcete Crawler jako svou domovskou stránku a výchozí vyhledávač, nejdříve odklikněte obě zaškrtávací pole.

8. Vyberte si, odkud chcete IM ToolPack spouštět a klikněte na tlačítko "Finish". Pokud chcete mít k němu přístup z co nejvíce míst, ponechte vše zaškrtnuté. Já to mám taky tak, a aspoň ho nemusím hledat, když ho zrovna potřebuju.

 Jak se IM ToolPack používá?

Buď se podívejte na demo v angličtině, nebo do nápovědy v angličtině, nebo si počkejte, a já se snad časem dokopu k tomu, abych sem hodila nějaký jednoduchý návod v češtině. Ale ono to chce spíš nainstalovat a osahat si to.

Po instalaci se vám objeví takováhle malá lištička. Když kliknete na tu kameru, tak můžete myší udělat výřez z viditelné části obrazovky /okna/ a další úpravy se vám nabídnou hned po dokončení toho výřezu myší.

IM ToolPack


Další užitečné návody

Jak převést video ve formátu MOV na AVI?

Jak otočit/rotovat video?

Jak otočit/rotovat video?

IM ToolPack - program, který vám usnadní komunikaci

 

Jak si změnit tapetu na ploše?

Jak si změnit domovskou stránku?

Mrkněte taky na...