RADY A TIPY

Pro mnohé osoby s vadou zraku mohou díky kontaktním čočkám svůj problém zároveň vyřešit i skrýt. Dioptrické brýle už dávno nejsou ošklivým a téměř nepoužitelným kusem těžkého kovu a skla, ba dokonce některým lidem jejich nošení sluší, ale čočky poskytují ještě o notnou dávku více pohodlí a volnosti. A nejen to.

Jako náhrada brýlí dokáží ty správné čočky ve velké míře potlačit různé oční vady, například astigmatismus, dalekozrakost a krátkozrakost. Díky své flexibilitě se však staly i plnohodnotným módním doplňkem a nejjednodušším způsobem, jak změnit svou vizáž.

Číst dál...

Možná jste už natočili pár videí pomocí vašeho foťáku, ale nelíbí se vám, že výsledné video ve formátu MOV, kterou umí přehrát přehrávač Quicktime zabírá moc místa na disku a vy nebo vaši přátelé ho nejste schopni otevřít a přehrát.

Problém s přehráváním se dá vyřešit tím, že si nainstalujete přehrávač Quicktime, který je zdarma. Ale pokud chcete oba problémy vyřešit jednou ranou, najdete radu jak udělat z MOV videa AVI v tomto článku.

Číst dál...

Nabízíme pečení dortů, rolád, zákusků a cukroví na svatby, křtiny, oslavy svátků a narozenin, pohřební hostiny a pro jiné příležitosti nebo jen pro chuť.

Dále nabízíme přípravu obložených mís, chlebíčků a jednohubek i pro ty nejmlsnější jazýčky.

Číst dál...

Možná se vám povedlo natočit krásné video, které má ale jednu malou chybičku - je naležato. Nezoufejte, poradím vám jednoduchý prográmek, který je navíc zdarma a během pár sekund vám otočí video z ležata na stojato.

Otočit video

Číst dál...

Pokud patříte mezi ty, kteří si oblíbili svátek zamilovaných, a slavíte 14. února Svatého Valentýna, pak určitě každý rok přemýšlíte, čím toho svého milovaného nebo tu svou milovanou překvapíte.

V tomto článku najdete několik tipů na valentýnské dárky a užitečných odkazů na moje oblíbené webové stránky, kde ráda nakupuju dárečky pro svého miláčka a kde naopak nakupuje on pro mě.

Číst dál...

Po tom, co jsem se všechno dočetla o plastech a jejich vlivu na zdraví dětí, obzvláště těch nejmenších, jsme se rozhodli, že budeme pro naši Karolínku kupovat především dřevěné hračky.

Jestli jste byli někdy v obchodě s dřevěnými hračkami, určitě vás vyděsila jejich vysoká cena oproti plastovým hračkám. Ono co si budeme vykládat, většina plastových hraček pochází z Číny, a levná pracovní síla dělá své. Tak jsme s přítelem trochu pohledali, a našli jsme na Internetu eshop s velkým výběrem dřevěných hraček AlexToys.cz za ceny, které nás příjemně překvapily. Chvílemi jsme si připadali jak děti v cukrárně před pultíkem se sladkostmi, protože jsme nevěděli, co si vybrat dřív.

Číst dál...

Pokud máte nějakou tu dioptrii jako já a nemůžete najít brýle, které by sedly k vašemu obličeji, pak jste zřejmě již dospěli ke stejnému názoru jako já – že nejlepší brýle jsou kontaktní čočky.

Bez nadsázky mohu prohlásit, že kontaktní čočky převrátily můj svět naruby. Začala jsem je nosit v prváku na vysoké a od té doby jsem jich už pár vyzkoušela – začínala jsem čtrnáctidenními kontaktními čočkami Acuvue od Johnson & Johnson, pak jsem kvůli ceně přešla na měsíční kontaktní čočky Surevue, také od Johnson & Johnson, vyzkoušela jsem i barevné a tónovací kontaktní čočky od Focusu, ale ve finále jsem se zase vrátila ke kontaktním čočkám Surevue.

Číst dál...

Už se vám při komunikaci přes internet stalo, že jste se s tím druhým zaboha nemohli dohodnout, protože jste neměli jak mu rychle a snadno ukázat, co máte právě na mysli?

Určitě ano - ať už komunikujete přes email, komunikační program jako je ICQ, Skype, MSN Messenger nebo jakýkoliv jiný, nebo chcete někomu něco vysvětlit na fóru, Facebooku apod., mám pro vás program, který je zdarma a není to virus ani spyware, a umožní vám pár kliky přidat do vaší zprávy obrázek, na kterém jednoduše zvýrazníte věc, kterou chcete tomu druhému ukázat.

Já sama tento prográmek používám už nějakou dobu celkem úspěšně, když chci třeba na dálku mamce nebo sestřence vysvětlit, co má jak udělat na počítači, když jim něco nefunguje, ale i když jim chci ukázat něco na webové stránce a ony to nemůžou najít podle mého slovního popisu.

Číst dál...

Možná se Vám stalo, že jste někdy přišli k počítači, a najednou místo vaší obvyklé domovské stránky jako první naběhla úplně jiná stránka, a ke všemu ještě taková, kterou byste dobrovolně nikdy nenavštívili...

Nebo jen prostě máte rádi určitou stránku, chodíte na ni často, a proto chcete, aby byla tou prvni, kterou spatříte, když si spustíte svůj webový prohlížeč.

A nebo prostě chcete, aby Vám místo jakékoliv stránky nabíhala jen prázdná stránka, abyste si vždycky mohli vybrat právě takovou stránku, na kterou máte zrovna náladu.

V tomto článku vám poradím, jak si nastavíte nebo změníte domovskou stránku (homepage) v prohlížečích Internet Explorer 7, Mozilla Firefox 3 a Google Chrome.

Číst dál...

S rostoucími cenami plynu a elektřiny a další paliv téma úspory energie přestává být jen tématem pro pár zapálených ekologů, ale stává se praktickou znalostí každého, kdo nechce zbytečně platit za topení a provoz domácnosti.

V tomto článku najdete řadu tipů, jak ušetřit nejen energii, ale i svou peněženku. Některé z nich vyžadují různé úpravy, ale někdy stačí  jen maličkost nebo změna zvyklostí a ušetříte spoustu procent ze svých nákladů na chod vaší domácnosti. Dnes se budeme věnovat změnám, které nevyžadují žádné investice.

Obecně můžeme rozdělit tyto tipy do 3 kategorií:

  • změny bez nutnosti investic
  • drobné úpravy
  • úpravy vyžadující větší investice

Číst dál...

Líbí se Vám nějaká písnička a nemůžete ji sehnat jako MP3. Pak Vám ukážu jednoduchý způsob, jak si z videa na YouTube udělat mp3, kterou pak můžete poslouchat aniž byste se museli dívat na videoklip.

Mám pro vás návod, jak si online převést jakoukoliv písničku z Youtube do MP3, aniž byste si museli cokoliv instalovat k vám na počítač a riskovat tak, že si stáhnete v lepším případě nějaký nechtěný software navíc, v horším nějaký spyware nebo virus.

1. Jděte na stránku online konvertoru youtube na mp3

2. Jděte na Youtube a zkopírujte si adresu (URL) videa s písničkou, kterou chcete převést na MP3.

3. Vložte url videa do 1. pole a klikněte na tlačítko Convert.

4. V průběhu konverze vám tam budou naskakovat velká tlačítka, ale na nic neklikejte, je to reklama. Když uvidíte na další stránce nadpis MP3 tags, můžete si v poli Artist přepsat název interpreta a name upravit název písničky. Většinou to tam vypíše podle toho, jak to bylo nazvané na Youtube, ale ne vždycky vám to může vyhovovat. Pak klikněte na tlačítko Continue.

5. Teprve na stránce Conversion Finished klikněte na tlačítko Download a stáhněte si MP3 k sobě do počítače.

Číst dál...