sarka kasparkova pg

Společnost Procter & Gamble ve spolupráci s řetězcem Tesco přispěla České olympijské nadaci, jejímž cílem je umožnit sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz. Celková hodnota podpory činí 350 000 Kč.


Sport a pohyb je pro děti přirozený, je nezbytnou součástí jejich zdravého vývoje a děti díky němu získají správný základ do života. Některé děti však musí z finančních důvodů se sportem skončit, a právě těm jsou určeny prostředky vybrané v rámci proběhlé kampaně společnosti Procter & Gamble.
Od vzniku nadace v prosinci 2012 jsme podpořili už 1058 dětí ve věku 6 až 18 let a díky této akci pomůžeme dalším desítkám kluků a holek,” vysvětlila manažerka České olympijské nadace Martina Voříšková.
V P&G se zaměřujeme prostřednictvím našich výrobků a aktivit na zlepšování životů lidí. Jsme rádi, že si tolik zákazníků vybralo značky P&G, a tím pomohlo dětem pokračovat v jejich sportovních koníčcích,“ řekla Katarzyna Łopaciuk-Goc, manažerka korporátní komunikace Procter & Gamble. Manažer externí komunikace společnosti Tesco Václav Koukolíček doplňuje: “Děkujeme všem našim zákazníkům, kteří se v prodejnách zapojili do podpory sportu dětí.“
Iniciativa probíhala od 28. července do 24. srpna 2016. Sportující děti z finančně znevýhodněného prostředí podpořil každý, kdo si v tomto období zakoupil v obchodech Tesco produkty P&G, jako například Always, Pampers, Ariel, Lenor, Head&Shoulders, Jar, Gillette nebo Blend-a-med. Vybrané finanční prostředky poputují České olympijské nadaci, která je během pravidelných zasedání rozdělí dětem žádajícím o finanční podporu na sportovní vybavení, sportovní kurzy, kroužky a soustředění.
Jsem nadšená, že se podařila vybrat tak vysoká částka a společně budeme moci udělat mnoha dětem radost. Kdoví, třeba právě děti podpořené Českou olympijskou nadací jednou vyhrají velké sportovní medaile,“ vyjádřila přesvědčení ambasadorka projektu Šárka Kašpárková, mistryně světa v trojskoku.

 

O společnosti Procter & Gamble
P&G se svými prověřenými, kvalitními a předními značkami slouží spotřebitelům po celém světě. Jeho portfolio zahrnuje značky Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks®, a Whisper®. P&G působí v přibližně 70 zemích světa. Pro novinky a informace o společnosti P&G a jejích značkách navštivte stránku www.pg.com.

O Tesco Stores ČR
Společnost Tesco vstoupila na český trh v roce 1996. V současné době provozuje v tuzemsku více než dvě stovky obchodů, 17 čerpacích stanic a 6 obchodních center. Jako první na českém trhu začalo Tesco v roce 2012 provozovat internetový obchod s potravinami Potraviny on-line. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v České republice. V roce 2013 začaly obchody Tesco spolupracovat s Federací potravinových bank a darují neprodané trvanlivé potraviny potřebným. V posledních dvou letech prostřednictvím Nadačního fondu Tesco společnost věnovala více než 10 milionů korun na charitativní účely.

O České olympijské nadaci
Projekt Česká olympijská nadace podporuje děti ve věku 6 - 18 let, které mají chuť sportovat, ale nemají na to dostatek finančních prostředků. Podporu mohou získat mladí sportovci ze sociálně znevýhodněných rodin, nebo děti z dětských domovů. Finanční příspěvek je určen na sportovní vybavení, členské příspěvky, sportovní kroužky a soustředění. Patrony České olympijské nadace jsou medailisté z Vancouveru, Londýna a Soči, prezidentem je trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný. Více informací a pravidla žádosti na: www.olympic.cz/nadace.