deti sportovni krouzkyZa pár dní přivítáme v kalendáři jaro, a jak moc dobře víme, to se překulí jak voda a jsou tu letní prázdniny. Snad žádný pracující rodič na tom není s dovolenou tak dobře, aby si mohl dovolit trávit celé dva měsíce s dětmi.

Ten, kdo se může opřít o pečující prarodiče, ten je šťastlivec. Mnozí z nás takové štěstí nemá. Je ale spoustu rodičů, kteří nemají „hlídací babičky a dědečky“, proto hledají prázdninové vyžití pro své děti.
Skvělým řešením je tábor.

Jak ale vybrat ten správný tábor pro vaše dítko?

Právě pro vás jsme vytvořili tento článek, kde se zaměříme na ty nejdůležitější faktory, které byste měli vzít při výběru letního tábora na zřetel.

V dnešní době je nabídka letních táborů opravdu široká. Že vám z toho jde hlava kolem? Nezapomeňte k výběru přizvat i vaše dítko, společně vyberete a vaše dítě se bude na letní tábor těšit již teď.

Bezpečnost tábora

Asi nám dáte za pravdu, když jako první, tudíž i ten nejdůležitější, bod zvolíme bezpečnost tábora!

Letní tábor pro děti má byt nahlášen na obecním úřadu, kde se tábor koná, dále pak příslušné hygienické stanici a místnímu zdravotnickému zařízení.

Další skutečností, která se týká bezpečnosti tábora je proškolenost všech lidí, kteří se starají o děti.

Spadají sem i hygienické podmínky (tábořiště, stravování, ubytování dětí i dospělých a zdravotní dokumentace) a kvalifikovaný zdravotník, který NESMÍ chybět a má potřebné oprávnění k výkonu této činnosti.

V neposlední řadě se zaměřte na stravování, pitný režim a kuchyni – to vše musí podléhat hygienickým předpisům.

Program tábora

Pro dítě, ale i pro vás, je velmi důležitý program a aktivity tábora. Chcete přeci, aby si děti tábor užily a zažily spoustu dobrodružství, pohybu a různých her.
Každý kvalitně připravený tábor má předem připravený program, který myslí nejen na venkovní aktivity, ale i na nepříznivé počasí. Různorodý program umožňuje všem dětem seberealizaci a rozvoj pozitivních vlastností.

Většinou je název tábora odvozen od samotného námětu.

Důvěryhodnost tábora

Pro vás, jako pro rodiče, je asi úplně nejdůležitější důvěryhodnost tábora! To znamená, vědět něco o provozovateli tábora, nejlepší jsou reference od přátel nebo blízkých osob.

Tím nejlepším ukazatelem na důvěryhodnost je ochota provozovatele poskytnout co nejvíce informací a poskytnout je včas! Dobrá komunikace z obou stran je na místě.
Přeci jen svěřujete své dítě „cizí“ osobě, proto je i pozitivní fakt, že provozovatel vypíše termín tzv. informační schůzky, kde společně proberete detaily tábora a budete mít prostor i na své dotazy.

Na začátku se výběr letního tábora zdá jako maličkost, ve finále ale zjistíte, že jde o téměř nadlidský výkon. Přejeme vám šťastný výběr a spokojené dítě!

Nejnovější články na Bizy-bee