Blíží se léto a začínáme se připravovat na slunné dny, kdy budeme potřebovat aplikovat opalovací krémy. I během jara se najdou dny, kdy slunce pálí a nanesení opalovacího krému je nezbytností. Chráníme sebe i svoje děti? Vždyť dětská pokožka je tak jemná a citlivá.

Opalování u dětí

Copertina Bimbi ICEAZaměříme se na miminka, kojence do 1 roku. Tyto děti musíme před slunce chránit co nejvíce, jejich pokožka není ještě natolik vybavená všemi ochrannými prostředky, aby zvládla nápor slunečních paprsků, proto děti do jednoho roku záměrně neopalujeme! Chráníme je přiměřeným oblečením, které pokrývá celé tělo, případně použijeme lehkou přikrývku a sluneční clonu. Přestože budeme dítě v kočárku nebo na dece chránit slunečníkem nebo clonou, budeme na jeho pokožku aplikovat opalovací krém pro děti.

Pro jemnou dětskou pokožku se nejlépe hodí dětská kosmetika bez chemie, proto se zaměříme na dětskou přírodní kosmetiku, která je nejen šetrná, ale obsahuje i přírodní látky, které pokožku vyživují a chrání. Mezi tradiční a certifikované výrobce dětské kosemtiky bez chemie patří italská firma Helan, která zaručuje přírodní kosmetiku bez chemie, barviv, konzervačních látek a bez SLS (SLES).

Mezi látky, které vyživují pokožku, patří jojobový olej, olivový olej a mandlový olej. Ty dodají dětské pokožce lipidy, kterých se jí nedostává. Pro ještě lepší ochranu volíme opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem podle fototypu kůže.

Jistě vám záleží na tom, aby Vaše děti nebyly vystaveny působení vnějších škodlivých faktorů, jako je například nadměrné slunění, ale také chcete svému děťátku dopřát šetrnou péči zevnitř. Opalovací krémy pronikají přes pokožku do těla, proto při výběru dbejte na to, abyste použili opalovací krém bez konzervačních látek a barviv.

Péče o pokožku po opalování

Přestože jste dbali při pobytu na slunci na to, aby Vaše dítě nebylo vystaveno přímému slunci, je pro dětskou pokožku dobrá i péče po opalování. Buď můžeme dítě namazat dětským mlékem po opalování, nebo při následném mytí použít i speciální mycí gel, jehož složení pomáhá pečovat o pokožku.

Na eshopu Tendenceesence.cz můžete koupit čistě přírodní krémy a mléka na opalování a po opalování pro děti bez parabenů a jiné škodlivé chemie od italské kosmetické firmy HELAN:

dětské opalovací mléko
Dětské opalovací mléko SPF 30
opalovací krém pro děti
Dětský opalovací krém SPF50
mléko po opalování
Dětské mléko po opalování bez parabenů

Mrkněte taky na...