skolstvi.cz

Dovolte mi, abych vám představila nový zajímavý projekt Školství.cz.  Tento web původně  vznikal jako nástupce komunitního serveru spoluzaci.cz a jeho účelem mělo být propojit bývalé i stávající spolužáky. V dnešní době ale může najít úplně nové využití, vzhledem k tomu, že řada škol není technicky připravena na současnou situaci a vznikla akutní potřeba, aby mezi sebou mohli snadno komunikovat nejen učitelé a žáci, ale také jejich rodiče. V  tuto chvíli je určen pro základní a střední školy v České republice.

Projekt se stále vyvíjí, ale v podstatě již nyní umožňuje jednoduché sdílení souborů a komunikaci mezi učiteli a žáky a rodiči. Na zjednodušení vytváření tříd a pozvánkami do nich pracujeme. Pomůžete nám s jeho testováním a rozjezdem, prosím?

Pro koho je Školství.cz určeno?

Za aktuálního stavu to může být pohodlný způsob pro školy a učitele, jak sdílet učivo s dětmi a komunikovat s rodiči na školách , které nejsou technicky připravené na nastalou situaci.

Výhody pro rodiče

  • z jedné stránky mohou mít přehled o zadáních úkolů a dění pro všechny své děti napříč různými školami
  • upozornění emailem, kdykoliv do jejich třídy někdo přidá nový soubor, příspěvek nebo fotky.
  • možnost komunikovat s učitelem a dalšími rodiči na Zdi třídy

Výhody pro učitele

  • mohou jednoduše a rychle sdílet soubory a odkazy na zadání práce
  • sdílet pozvánky na různé třídní akce (hovorové hodiny, výlety, třídní schůzky) a události a rodiče/žáci na ně mohou reagovat
  • notifikace rodičů emailem, takže nemusí rozesílat hromadné zprávy nebo tisknout dětem lístečky

Jak školství.cz funguje?

Princip je jednoduchý - stačí jeden člověk (učitel/spolužák), který se zdarma zaregistruje na webu Školství, založí třídu a pozve do ní ostatní spolužáky/rodiče.

Takovým člověkem může být například třídní učitel. Vše je zdarma.

Každý zaregistrovaný uživatel pak může vkládat a sdílet  příspěvky stejně jako na  Facebooku. S tím rozdílem, že má možnost určit, zda tento příspěvek uvidí úplně všichni uživatelé portálu Školství.cz (např. zajímavé tipy, jak zabavit děti) nebo jen uživatelé z jeho třídy (zadání domácí výuky).

jak založit  třídu na školství.cz?

Nejprve se zaregistrujte. Poté  klikněte v horním menu na odkaz  "Vyhledat školu a založit třídu" a podle parametrů vyhledejte svou školu v databázi škol České republiky. 

vyhledat tridu

Pod vyhledanou třídou klikněte na tlačítko "Založit třídu".

zalozit tridu

Vyplňte pár informací o třídě, a klikněte na tlačítko "Vytvořit třídu".

vytvareni tridy

Jak pozvat spolužáky do vaší třídy?

Rozklikněte třídu a klikněte na záložku Pozvánky a na ní klikněte  na tlačítko Nová pozvánka.

Zde můžete vložit emailové adresy spolužáků/rodičů a poslat jim pozvánku do třídy.

nova pozvanka

pozvanka