Depositphotos 10548062 originalMáte dítě, které nastoupilo tento školní rok do školky a je neustále nemocné? 3 dny ve školce a 2 týdny doma? Je to stále do kola, že?

Ale co si s tím počít?
Rýma a kašel, to přeci není nemoc, ale nejedná se náhodou o virózu? Zajdete s dítkem k lékaři a výsledek je jasný, viróza. Je zapotřebí dítě nechat doma v klidu.

Otázkou ale zůstává, co dělat, chodíte-li do práce. Přeci nemůžete být neustále a opakovaně na paragrafu, babičky jsou pracující, bydlí daleko nebo nejsou zrovna nakloněné hlídání? Máte jedinou možnost, a to hned po odeznění té nejhorší vlny virózy dát potomka opět do školky.

Je ale nesmírně důležité, a to nejen pro organismus malého dítka, ale i pro dospělé, aby mělo tělo čas se s nemocí vyrovnat.
Dáte-li dítko do školky bezprostředně po odeznění zdravotního problému ihned do dětského kolektivu, můžete si být jistí, že se dítě vrátí brzy opět se zdravotními problémy.

Kdy budete moci ven?

Pro nemoci se těšíte vy i vaše dítko na čerstvý vzduch? Tápete v tom, kdy už budete moci ven?
Většina lékařů doporučuje po dobu nemoci zůstat pod peřinou, udržte ale malé dítě v posteli. Hned jak se mu uleví a opadnou horečky, skáče po posteli a dožaduje se kreativní činnosti. Vymyslete klidné aktivity a hry, aby bylo dítě spokojené.

Jakmile jsou pryč teploty, můžete vyrazit na chvíli ven. Čerstvý vzduch prospěje snad každému. Dbejte na správné oblečení a vhodné počasí. Velké ALE je v případě nákupních center. Těm se vyhýbejte obloukem, a to nejlépe i po nemoci v době rekonvalescence. Je zde velká koncentrace bacilů a virů.

Je důležitá rekonvalescence po nemoci?

Rekonvalescence je nesmírně důležitá! Po prodělání jakékoliv nemoci, včetně virózy, je tělo oslabené a náchylné k dalším infektům, proto nepodceňujte odpočinek a celkovou rekonvalescenci.

Po prodělání bakteriální infekce, která si vyžaduje podávání antibiotik, je potřeba dobu odpočinku protáhnout na několik dní, třeba až týden. Antibiotika tělo vyléčí, zničí ale i ty „dobré“ bakterie, které tělo potřebuje. Dejte tedy tělu čas se vrátit do normálního stavu.

Bojíte se bacilů?

Pakliže nastoupil váš potomek do školky, musíte předpokládat, že dříve nebo později donese domů bacil v podobě rýmy nebo kašle. To však ale není impulz k tomu, abyste hned sháněla hlídání a školku omluvila. Imunitní systém musí postupně dozrávat a je vhodné, aby se tělo jedince setkávalo s bacily. Boj s infekcí ale daleko lépe zvládá zdravý jedinec.

Držíme palce všem rodičům, aby toto období dítě neslo co nejlépe. A věřte, že 90% dětí s nástupem do kolektivu prožívá to samé.

Nejnovější články na Bizy-bee