letní školka

 

Za námi je zima a těšit se můžeme na léto a teplé dny. Děti asi nejvíce řeší prázdniny, kde a s kým je budou trávit. Vy ale přemýšlíte nad tím, jak můžete během léta posílit imunitu vašich děti, protože v zimních měsících jste neustále řešili rýmy a kašle.

Z častých vět: "Mami, mě bolí v krku, mám rýmu a kašlu." Vám šla již hlava kolem. Chladné dny jste tedy zvládli a teď chcete přistoupit na obranu v podobě posílení imunity.

Co mohu udělat pro správnou imunitu?

Jako rodič byste měli dohlížet, aby dítě dodržovalo dostatek pohybu, vyváženou a zdravou stravu, každodenní pobyt na čerstvém vzduchu za každého počasí. Dalšími faktory, ovlivňující zdravou imunitu, mohou být: nekuřácké prostředí, hlídání správné hmotnosti dítěte a kvalitní spaní.
Všechny tyto faktory opravdu ovlivňují základ imunity, proto je nepodceňujte a zaměřujte se na ně během celého roku. V dnešní době uspěchaného života to nemusí být až tak lehké.

Jaké jsou metody na posílení imunity?

Metod na posílení imunity je mnoho, začít můžete se:

  • Střídavou koupelí - Jde o střídání studené a teplé vody, jak dítě snese. Tato metoda zajistí správný krevní oběh a tím podpoří imunitu.

  • Zvlhčováním nosní sliznice - Postačí Vincentka nebo mořská voda zakoupená v lékárně. Pravidelné zvlhčování nosní sliznice je ideální pro zvýšení imunity.

  • Saunováním - Už i s kojenci můžete do sauny. začněte ale opatrně. Vždy buďte s dětmi na spodním příčkách a zezačátku maximálně 2-3 minuty, poté přichází ochlazování, bez toho by celé saunování nemělo žádný význam. Sauna má blahodárný vliv na celý organismus a skvěle podporuje imunitu.

  • Bylinky - Nejznámější rostlina, která posiluje imunitu už od pradávna je třapatka nachová (Echinacea pupuprea). Nejúčinnější je kořen rostliny. V lékárně lze zakoupit tabletky, kapičky a sirupy. Pro děti si dáváme pozor, aby kapky neobsahovaly alkohol. Třapatku podávejte jako prevenci před chřipkou a nachlazením.

 

Jděte dětem příkladem a s posilováním imunity začněte i u sebe. Pro dítě pak například saunování či každodenní zvlhčování nosní sliznice bude automatické. Pamatujte, že zdraví máme jen jedno, tak pro ho nepodpořit:-). Však sami víte, jak Vás dokáže kašel a rýma pekelně potrápit. Jak je pak asi našim dětem, když onemocní chřipkou nebo se nachladí?

Mrkněte taky na...