Pro maminky & tatínky

Užitečné rady pro maminky a tatínky, jak na výchovu dětí, jak rozpoznat příznaky dětských nemocí, a celkově návody, jak z těch andílků a  ďáblíků vychovat slušné dospěláky a přitom se nezbláznit.

dudlik1

Jak se vypořádat s opakovaným nachlazením u dětí? Dávat dětem léky při horečce? Jak léčit děti šetrně a zároveň účinně? Zamysleme se nad podáváním léků miminkům a malým dětem.

rustovy-spurt

Trápí Vaše miminko bolení bříška? Nevíte si rady s tříměsíční kolikou? Přečtě si pár tipů, které pomohou Vašemu miminku, aby tolik neplakalo a cítilo se dobře.

detiŠkolní rok pomalu začíná a vy už se dopředu děsíte, že by si mohlo Vaše dítko donést z kolektivu domů vši? Nebojte se, dáme Vám pár rad a tipů, jak se vším vyhnout, a když už je dostanete, jak na ně.

materstvi 1Čekáte miminko a zjišťujete, co vše potřebuje miminko za oblečení, jak vhodně ho oblékat na doma, na ven? Ano, máte pravdu, někdy je oblékání miminka vážně věda. Jinak se obléká novorozenec, jinak zase kojenec a jiné požadavky má batole. Dalším důležitým faktorem pro oblékání miminka je roční období.

dětská žárlivostOčekáváte v rodině další děťátko? Bezpochyby se jedná o radostnou událost, nicméně je zapotřebí na tuto skutečnost připravit své starší dítko. Nemusí to být pravidlem, ale poměrně často se stává, že starší dítě na nový přírůstek v rodině žárlí.

Starší sourozenec může zažívat obavy z toho, že se všichni budou více věnovat miminku a jeho tzv. přesunou na druhou kolej. Čtěte dál a dozvíte se pár užitečných rad a tipů, co dělat, aby k žárlivosti nedocházelo.

letni-skolkaImunitní systém našich nejmenších musí v podzimním i zimním období procházet zvýšenými nástrahami v podobě všemožných bakterií a virů, se kterými se děti potkávají ať už během hraní ve školce s ostatními dětmi, nebo při vyučování ve škole.

topení dětíBlíží se nám čas prázdnin a s ním je spojeno i časté koupání nejen našich dětí. Základem je mít své děti pod dozorem a v žádném případě se jen nespoléhat na plavecké pomůcky jako je kruh, rukávky, plavecké nudle, apod. Děti bývají i nečekaně šikovné a mohou si je sundat, rozepnout, rozšněrovat nebo z kruhu vyklouznout. U moře navíc může znenadání přijít velká vlna a např. dětem podtrhnout nohy.

ockovaniMeningokoková meningitida (zánět mozkových blan) patří mezi nejzávažnější infekční onemocnění v ČR. Přibližně 9 – 12 % nemocných umírá a většina přeživších má trvalé následky. Onemocnění způsobuje bakterie Neisseria meningitis, která se přenáší kapénkově (vzdušnou cestou) a zdrojem nákazy je výhradně člověk. Bakterie se vyskytují v nose či v krku až u 10 % populace.

úžeh a úpal

První letošní vlny horka máme za sebou, ale další nás pravděpodobně ještě čekají. Sluneční paprsky a horký letní vzduch většině z nás vyhovují a čerpáme z nich energii, nicméně některým mohou ublížit. Těmi nejzranitelnějšími jsou děti a starší lidé.

materstvi 1Jak si legálně přivydělat na mateřské? Začínáte podnikat na rodičovské dovolené? Přečtěte si zde, jak na to.

opalovací krémy pro děti

Blíží se léto a začínáme se připravovat na slunné dny, kdy budeme potřebovat aplikovat opalovací krémy. I během jara se najdou dny, kdy slunce pálí a nanesení opalovacího krému je nezbytností. Chráníme sebe i svoje děti? Vždyť dětská pokožka je tak jemná a citlivá.