domácí sushiOchutnali jste již sushi? Oblíbili jste si tuto pochoutku natolik, že byste v sushi baru nejraději trávili celé dny? Zkuste si připravit sushi doma! Pokud přemýšlíte, jak si sami připravit lehkou večeři, vyzkoušejte tento recept na domácí sushi.

A jde to i bez syrových ryb.  Nevěříte? Čtěte dál a dozvíte se, jak si připravit vegetariánské sushi.

Co potřebujeme na sushi?

Samozřejmě si nebudeme hrát na profesionální rádce ohledně přípravy sushi. Spíše Vám dáme několik tipů, na co při přípravě sushi dbát a také vymyslíme nějaké variace, aby to nakonec byla i legrace.

Než vyrazíte na nákup surovin, sepište si krátký seznam, ať v obchodě nebloumáte a neřešíte, co tam vlastně všechno patří.

Rýže - ve větším supermarketu najdete přímo sushi rýži, nebo si zasurfujte na internetu a třeba objevíte přímo speciální eshop s ingrediencemi. Až budete rýži připravovat, dejte si záležet na propláchnutí. Víme, nikomu se s tím nechce dělat, ale věřte, je to důležité. Zkuste rýži vyprat natolik, aby voda nebyla kalná.

Mořská řasa a bambusová podložka na balení - některé mořské řasy, ze kterých se sushi připravuje, jsou výrazně aromatické. Doporučujeme zkoušet po jednom balení. Bambusová podložka se bude velmi hodit při konečném balení.

Nálev na sushi - tímto octovým nálevem budete dochucovat rýži. Rýže musí před dochucováním vychladnout. Rezervujte si proto dostatek času. Budete potřebovat rýžový ocet, cukr a sůl. Ideální poměr je 6:6:1. Až rýži dochutíte, nechejte si úplně zchladit.

Sójová omáčka, wasabi pasta - tyto dochucovadla použijete až při konzumaci, ale připravte si klidně během doby, kdy chladne rýže.

Podívejte se na nadšence, kteří milují sushi a mají s jeho přípravou velké zkušenosti. Dostanete další tipy, jak si připravit sushi doma.

Variace na sushi téma

My jsme vyzkoušeli zajímavou variantu, která se sushi podobá ve způsobu konzumace a v chuti rýže, ale potřebujete k ní přece jen jiné ingredience.

Rýžový papír, rýžové nudle - ty najdete většinou v regále poblíž ingrediencí na sushi nebo v zahraniční kuchyni.

Zelenina - mrkev, okurka hadovka, řapíkatý celer, avokádo, cuketa, atd.

Zeleninu nakrájíme na podélné tenké plátky. Mrkev uvaříme skoro do měkka. Uvaříme rýžové nudle, navlhčíme rýžový papír. Nudle položíme na papír, přidáme zeleninu podle chuti a zabalíme pevně do rolky. Krájíme na malé kousky. Vyzkoušeli jsme i konzumaci ve stylu palčinka s marmeládou. Nekrájíme a hned jíme.

Přejeme Vám dobrou chuť. Podělte se s námi o Vaše zkušenosti a přidejte také pár tipů, ať ochutnáme něco nového. Více tipů na lehké večeře a chutné obědy najdete v sekci recepty.

Recepty z kuchyně Bizy-bee