Koronavirus – pojem, který v současnosti zná snad každý. Informace o něm se na nás hrnou ze všech možných sdělovacích prostředků. Pojem, který změnil životy lidí ve velké části světa, včetně těch našich.

Období státem nařízené karantény má dopad na spoustu oblastí a narušilo i naše osobní plány. A co teprve plány, které se zrodily v dětských hlavách? Občas to může být trochu problém vysvětlit dětem, jak se věci mají. Asi ne jeden rodič právě řeší, co udělat s již naplánovanou dětskou oslavou narozenin. Také mezi tyto rodiče patříte? Nevěšte hlavy, máme pro Vás několik typů, jak narozeniny svých ratolestí oslavit v kruhu nejužší rodiny.

Narozeninová párty v kruhu rodiny

V první řadě si promluvte s dítětem a pokuste se mu vysvětlit, proč v současné době nemůžete uspořádat narozeninovou oslavu s jeho kamarády. Budete překvapeni, jak jsou děti chápavé. Zároveň ale musíte přijít s „náhradním“ řešením. Navrhněte, jak by mohla oslava probíhat a jak byste si ji v rámci rodiny mohli skvěle užít. Starším dětem dejte prostor pro vyjádření vlastního přání a zkuste společně najít kompromis.

Dort

Základem každé narozeninové oslavy je dort. Dort můžete buď objednat, nebo upéct vlastní. A věřte, že dort vlastní výroby, dělaný poctivě a s láskou, vždy sklidí úspěch. I Vy sami budete mít krásný pocit ze svého vlastního výtvoru. Samozřejmostí je připravit i další pohoštění a pochoutky, které oslavence určitě potěší. Zapojit do vaření a pečení se může celá rodina a ještě si užijete společně spoustu zábavy.

Zábava

Důležité je také vymyslet nějaký program a zábavu, která k dětským oslavám neodmyslitelně patří. Sázkou na jistotu jsou oblíbené společenské hry. Vymyslet ale můžete i různé úkoly pro děti i dospělé. Oblíbené jsou třeba i opičí dráhy, které můžete s trochou fantazie postavit i ve Vašem bytě.
Pokud máte rodinný dům se zahradou, Vaše možnosti zábavy jsou ještě o něco větší. Vzpomeňte si na svoje dětství a hry, které jste rádi hráli. V každém případě se do her ale zapojte také, pokud to děti budou chtít. Užijete si tak spoustu legrace a strávíte společně příjemné chvíle, které jsou v současné době stále vzácnější.

Pokud Vaše dítě i tak vyžaduje přítomnost kamarádů, zkuste využít moderní technologie. Uspořádejte například narozeninový videohovor. Také můžete předem oslovit kamarády i příbuzné, kteří na oslavu měli přijít, zda by pro oslavence natočili třeba i vtipné narozeninové video. Věřte, že bude příjemně překvapen a při promítání se pobaví celá rodina.

Nedělejte ze zrušené dětské oslavy velkou tragédii, není všem dnům konec. Možnost oslavit narozeniny s kamarády bude mít Vaše dítě určitě v dohledné době. Zkuste si užít narozeniny zase trochu jinak, v rodinném kruhu. Možná budete sami překvapeni, jak příjemné chvíle spolu strávíte.

 

Mohlo by Vás také zajímat