deti sportovni krouzkyPandemie koronaviru se zdá být z větší části v naší republice zažehnána. Dlouhé období státem nařízené karantény poznamenalo v nějaké míře asi každého z nás. Nelehký úkol dostali všichni rodiče, kteří museli postarat o své děti době, kdy nemohly navštěvovat mateřskou, základní nebo i střední školu.

 

Ke svým každodenním povinnostem tak museli převzít i roli učitele. Školní rok však pomalu ale jistě končí a na rodičích leží další nelehký úkol – naplánovat dětem prázdniny po pandemii koronaviru.

Letní prázdniny po pandemii koronaviru

Období letních prázdnin je především školáky velmi oblíbené. A aby také nebylo, vzpomeňme si na svá dětská léta. Avšak pro rodiče, kteří chodí do práce, není úplně jednoduché vše dobře naplánovat a zorganizovat. Většina rodin se snaží dvouměsíční prázdniny pokrýt dovolenými obou partnerů a zajistit tak hlídání svých ratolestí.

Po koronavirové pandemii, kdy byli zaměstnavatelé často nuceni své firmy dočasně zavřít nebo omezit provoz, může být pro mnoho rodičů vybírání dovolené problém. Co v takové situaci dělat? Nevěšte hlavu, variant je docela hodně. Stačí si jen vybrat tu, která Vám i Vašim dětem bude vyhovovat nejvíce.

Plánování letních prázdnin

Základem by měla být společná rodinná dovolená, kde byste si všichni měli odpočinout od každodenního shonu a především trávit čas dohromady. Společné zážitky a výlety Vám jistě dobijí baterky.

Jak ale naložit se zbytkem prázdnin? Skvělým řešením je zapojit do prázdninového režimu prarodiče. Pokud máte své rodiče, kteří jsou ochotni si Vaše děti na pár dní vzít k sobě, určitě neváhejte. Prázdniny u babičky a dědy jsou přeci skvělé a k letním prázdninám neodmyslitelně patří. Zpestříte tak všední dny nejen svým dětem, ale také Vašim rodičům.

Další možností jsou tábory, ať už ty klasické nebo příměstské. V současné době je nepřeberné množství táborů, které jsou speciálně zaměřeny. Může se jednat o tábory zaměřené sportovně, výtvarně, hudebně, přírodovědně…  Tábory se také mohou lišit i komfortem ubytování – od zděných budov s veškerým vybavením po stanové tábory na louce, kde si téměř všechno děti dělají samy. Záleží tedy na tom, jaké koníčky Vaše děti mají, co všechno jsou schopné zvládnout a co od takového táboru očekávají. Tábory většinou poskytnou spoustu nových přátelství, zkušeností a velkých zážitků.

Pokud takové možnosti nemáte, podnikejte s dětmi alespoň jednodenní výlety. Objevíte tak určitě spoustu krásných míst ve Vašem okolí, kde jste ještě nebyli a stojí za to je vidět.

Jestliže mají Vaši přátelé také podobně staré děti, můžete se s nimi domluvit na tom, že pár dnů budou děti u nich a pak si děti vezmete zase na pár dnů k Vám domů. Bude to pro ně jistě vítaná změna.

Vždy je důležité, aby měly děti o prázdninách pestrý program a nenudily se. Nezapomínejte ale také na odpočinek a takové to lenošní. Vždyť je to přeci někdy fajn jen tak nic nedělat. Užijte si krásné léto a prázdniny, na které hned tak nezapomenete.

 

Mohlo by Vás také zajímat