Premiéra filmu Harry Potter a Princ dvojí krve

Světová premiéra filmového zpracování 6. dílu slavné ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi s názvem Harry Potter a Princ dvojí krve se blíží. Distribuční společnost ji stanovila na středu 15. července 2009.

V tomto článku si můžete přečíst o čem zhruba bude,  podívat se na upoutávku k filmu Harry Potter a Princ dvojí krve (Harry Potter and the Half-Blood Prince) a zjistit, kdy se dostane tento film do českých kin.

V diskusi pod článkem se můžete podělit s ostatními návštěvníky stránky o své názory na tento díl série filmů a knížek o Harrym Potterovi a přidávat odkazy na další zajímavé články související s tímto tématem.

 

 

Hledáte film Harry Potter a relikvie smrti?

Upoutávku, odkazy na stažení a informace o filmu a jeho obsahu najdete ve článku Harry Potter a relikvie smrti.

Trailer k filmu Harry Potter a Princ dvojí krve

Premiéra filmu Harry Potter a Princ dvojí krve

Společnost Warner Bros. přesunula termín premiéry z původně plánovaného pátku na středu a zopakovala tak krok, který se jí osvědčil už u předchozího dílu - Harry Potter a Fénixův řád. Tehdy se posun premiéry filmu studiu pořádně vyplatily. Jen za den premiéry vydělal Harry Potter a Fénixův řád 44 milionů dolarů, a do konce týdne se pak tržby vyšplhaly na 139 milionů dolarů.

Čeští distributoři zatím ještě posun premiéry neohlásili, ale dá se očekávat, že i u nás se film Harry Potter a Princ dvojí krve do kin dostane s dvoudenním předstihem, tj. 14.července.

O čem je film Harry Potter a Princ dvojí krve?

Šestý školní rok Harryho Pottera na Škole čar a kouzel v Bradavicích je narušen válkou mezi přivrženci Lorda Voldemorta a stoupenci Fénixova řádu, v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře.

Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Lorda Voldemorta alias Toma Riddlea, a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy nesmrtelnosti.

Harry Potter navíc objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, ve které najde víc, než přísluší studentu v jeho věku.

Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží...

Jak jsme mohli vidět už v předchozím díle, Harry Potter už zdaleka není knihou/filmem pro děti. Začíná se přiostřovat, a na konci filmu je navíc zabita jedna z nejdůležitějších postav celé série....kdo? To Vám neprozradím...přečtěte si knížku nebo zajděte do kina!

Harry PotterHarry Potter

Odkazy související s filmem Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a relikvie smrti - 1. část

oficiální webové stránky filmu Harry Potter a princ dvojí krve

iDnes: Recenze předpremiéry filmu Harry Potter a Princ dvojí krve

Nejnovější články na Bizy-bee