Angelina Jolie patří k mým nejmilejším herečkám. I když je to trochu potvora, jsem si jistá, že uvnitř je dobrý člověk, který se snaží pomáhat i jiným. Koneckonců to dokazuje nejen svými dobročinnými aktivitami, ale i tím, že adoptovala několik dětí z různých koutů světa. V současnosti žije se svým hereckým kolegou a idolem mnoha dívek - Bradem Pittem, s nímž má tři děti. V tomto článku se dozvíte něco víc o jejím životě, filmech a pár zajímavostí.

 

 

 

Angelina se narodila 4. června 1975 v herecké rodině - jejím otcem je Jon Voight a matkou herečka Marcheline Bertrand. Jako malá toužila stát se ředitelkou pohřebního ústavu, ale již v 16 letech začala kariéru profesionální modelce v New Yoku, Los Angeles a Londýně. Objevila se ve videoklipech Rolling Stones, Meatloafa, Lennyho Kravitze a dalších. Přitom se věnovala studiu herectví. Skutečná hvězda se z ní ale stala díky filmu Playing God z roku 1997.

Osobní život
Díky roli ve sci-fi Cyborg 2: Glass Shadow (1993) si jí všimnuli tvůrci filmu Hackers, ve kterém získala hlavní roli a během jehož natáčení se potkala s britským hercem Johnym Lee Millerem, známým z filmu Trainspotting, za kterého se provdala. A nebyla to obyčejná svatba, koneckonců Angelina je všechno jen ne obyčejná - nevěsta byla oblečena v černém a jméno svého manžela měla napsané krví na hrudi. Tohle manželství ale netrvalo dlouho, rozvedli se v roce 1999. Jejím druhým manželem byl Billy Bob Thorton, ale ani toto manželství nevydrželo věčně. V současné době žije s Bradem Pittem, se kterým má dceru Shiloh Nouvel a dvojčata Knoxe Léona a Vivienne Marcheline

Angelina ShilohÚspěchy
Za své výkony v televizních filmech byla odměněna Zlatým Glóbem pro nejlepší herečku ve vedlejší roli a za roli ve filmu George Wallace byla nominována na cenu Emmy. Svůj druhý Zlabý Globus a další nominaci na Emmy získala za roli Gii Carandi v životopisném snímku Gia. Za svůj výkon ve filmu Narušení byla nominovaná na Emmy a získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Dobré srdce
Celosvětová humanitární krize se jí začala hluboce dotýkat během natáčení Tomb Raidera v Kambodži, tehdy navštívila několik uprchlických táborů po celém světě, aby se seznámila se situací a podmínkami v těchto oblastech. V roce 2001 se poprvé vydala na misi do Sierry Leone a Tanzanie. Veškeré náklady spojené se svými misemi si hradí sama. Jako velvyslankyně dobré vůle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky pomáhá šířit povědomí o situaci v uprchlických táborech a dalších humanitárních krizích.

Angelina ale nezůstala jen u návštěv, v roce 2001 adoptovala svého prvního syna Madoxe z Kambodži. V roce 2005 pak adoptovala holčičku Zaharu z Etiopie a v roce 2007 tříletého vietnamského chlapce Paxe, i přesto, že se jí v roce 2006 narodila holčička Shiloh Nouvel, jejímž otcem je Brad Pitt. Letos se jim navíc narodila dvojčata Knox Léon a Vivienne Marcheline. Všechny děti nesou příjmení obou jejich rodičů, tedy Jolie-Pitt.

Tetování
Angelina JolieAngelina je známá svou vášní pro tetování. Má jich 13 včetně citátu Tenesseeho Williamse "A prayer for the wild at heart, kept in cages", které si nechala udělat spolu se svou matkou, arabské věty, která znamená "síla vůle", latinského přísloví "quod me nutrit me destruit" (to co mě prospívá, to mě i ničí) a Yantrické modlitby za svého syna Maddoxe, napsané v starodávném Khmérském písmu. Její další tetování jsou  zeměpisné délky a šířky na horní části jejích paží, které identifikují místa narození jejich dětí. A to už si nechala část tetování odstranit laserem nebo překrýt, včetně tetování jména svého bývalého manžela "Billy Bob" a čínského symbolu pro smrt a okna na spodní části jejích zad. Odstranění tohoto tetování vysvětlila tak, že kdysi trávila celý svůj čas koukáním z okna a přáním, aby byla venku, ale teď už žije venku celou dobu.

Filmografie
Angelina toho natočila opravdu hodně, takže uvedu jen výběr z její filmografie. Mezi moje nejoblíbenější patří Pan a Paní Smithovi, díky kterému se dala dohromady s Bradem Pittem a oba díly Lary Croft. V poslední době se mi líbil i snímed Wanted, kde hraje nájemnou vražedkyni.

Cyborg II: Skleněný stín (Cyborg 2)
Nebezpečná síť (Hackers)
Foxfire
Podoby lásky (Playing by Heart)
Zločin a trest v New York City (Hell´s Kitchen)
Gia
Sběratel kostí (The Bone Collector)
Bláznivá runway (Pushing Tin)
Narušení (Girl, Interrupted)
60 sekund (Gone in Sixty Seconds)
Lara Croft: Tomb Raider
Sedmý hřích (Original Sin)
Život nebo něco takového (Life or Something Like It)
Lara Croft Tomb Raider: Kolébka života (Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life)
Hranice zlomu (Beyond Borders)
Zloděj životů (Talking lives)
Svět zítřka (Sky Captain and the World of Tomorow)
Příběh žraloka (Shark Tale) - hlas
Alexander Veliký (Alexander)
Mr. & Mrs. Smith
Láska a čest (Love and Honor)

Fotky Angeliny Jolie:

Angelina Brad

Angelina Pregnant

Shiloh

Rodina Pitt-Jolie

Rodina Jolie-Pitt

 

 

Mrkněte taky na...