stit koronavirus aSoučasný nedostatek ochranných pomůcek zvedl vlnu solidarity a řada Čechů se dala do šití roušek. Také soukromé firmy se zapojují do výroby ochranných pomůcek a často na sebe berou i část nákladů.

Jednou z takových společností je i waterdrop® . V boji proti nákaze COVID-19 se brněnská společnost spojila se sdružením firem agroup: Authentica s.r.o., GRD servis s.r.o. a Craftwork s.r.o. a během krátké doby byla vyvinuta efektivní, jednoduchá a především účinná pomůcka. Obličejový štít, který v kombinaci s textilní rouškou zvyšuje ochranu proti nákaze COVID-19. „Investujeme čas a prostředky do ochrany zdravotníků i veřejnosti. I my improvizujeme a snažíme se, jak to jen jde, a proto výrobek není certifikovaný,“ říká o nápadu ředitel společnosti Authentica s.r.o. Miroslav Hanák s plnou podporou celého týmu Waterdrop v čele s Kateřinou Navrátilovou. Waterdrop poskytl zdarma prostředí on-line e-shopu, aby mohla být tato pomůcka dostupná široké veřejnosti. Současná kapacita výroby je až 15.000 kusů denně, z toho 10 % všech vyrobených štítů putuje zdarma do zdravotnických zařízení. Za první den bylo rozdáno do zdravotnických zařízení jako dar rozdáno: 500 kusů pro infekční oddělení v Kyjově, Břeclavi a Znojmě, 200 kusů Havlíčkův Brod, 100 kusů porodnice Thomayerova nemocnice Praha, 200 infekční oddělení nemocnice Prostějov. Od začátku projektu bylo do zdravotnických zařízení rozdáno přes 2.000 kusů.

Na výrobě se podílí brněnská chráněná dílna  Craftwork s.r.o., se kterou waterdrop® dlouhodobě spolupracuje i při kompletaci nabízených mikrodrinků pro ochucení vody.

Čirý plastový štít s nastavitelným obvodem hlavy lze v setu čtyř kusů zakoupit za 276 korun na https://waterdrop.cz/pages/protectyourself.